Fiat, Alfa Romeo ve Jeep® markalarına hizmet veren Tofaş Bayi Ağı'nda 74 adet Fiat, 14 adet Alfa Romeo-Jeep® ana bayisi bulunmaktadır.

Tofaş bayi ağı, müşterilere sıfır araç satış, ikinci el araç satış, altyapısı teknolojik imkânlarla desteklenmiş satış sonrası hizmet yapılanmasıyla bakım-onarım ve yedek parça satış hizmetleri vermektedir.

Güçlü marka konumlanması ve yaygın bayi ağı

Türkiye genelinde 79 bayisi bulunan Tofaş'ın ileri lojistik ve dağıtım yetkinliği, gelişmiş satış sonrası hizmet olanakları, bayileri ile kurduğu uzun soluklu ve güvene dayalı iş ilişkileri; önemle üzerinde durduğu müşteri memnuniyetini sürekli yükselten etkenlerdir.

Satış, servis, yedek parça olarak yapılandırılmış olan Tofaş Bayi Ağı'nın tamamına yakını entegre tesis olarak müşterilere hizmet vermektedir. 3S olarak tanımlanan bu bayi ağı yapısı, aynı alanda sıfır araç satışı ve satış sonrası hizmetleri birlikte sunmaktadır. Bunun yanı sıra sigorta hizmetleri ile (kasko, trafik sigortası) çeşitli finansal hizmetler (araç kredisi) de birçok Tofaş bayisinde müşterilere sunulan hizmetler arasındadır.

Fiat, Alfa Romeo ve Jeep® markalarına hizmet veren Tofaş Bayi Ağı'nda 74 adet Fiat, 14 adet Alfa Romeo-Jeep® ana bayisi bulunmaktadır.

FIAT

Tofaş, Türkiye geneline dağılmış 74 Fiat bayisine sahiptir. Fiat bayileri müşterilerine daha yakın ve daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla ana tesislerinden farklı lokasyonlarda ilave satış ve servis noktaları da açmaktadırlar. Bu şekilde yapılandırılmış 43 adet "uydu" satış ve servis noktası bulunmaktadır. Bunlara ek olarak bayilere bağlı çalışan ve sadece satış sonrası hizmeti veren 38 adet yetkili teknik servis faaliyet göstermektedir. Sonuç olarak Fiat, toplam 114 satış ve 136 servis noktasıyla müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Tofaş'ın Türkiye'de 64 ilde en az bir showroomu, 57 ilde en az bir servisi bulunmaktadır. Bu rakamlarla Fiat markası, satış ve servis ağı yaygınlığı bakımından Türkiye'de ilk üç marka içerisinde yer almaktadır. Fiat bayi teşkilatında, 5.500 kişi istihdam edilmektedir.

Türkiye çapındaki yaygınlığıyla rekabet avantajı sağlayan Tofaş Bayi Ağı'nın ortalama faaliyet süresi 20 yılı aşmaktadır.

ALFA ROMEO-JEEP®

Tofaş'ın Türkiye genelinde müşterilerine 3S (satış, servis, yedek parça) hizmet sunan 14 adet Alfa Romeo-Jeep® bayisi bulunmaktadır. Ayrıca 2S (servis, yedek parça) hizmet veren beş adet yetkili servisten dördü tüm markalara, bir tanesi ise Lancia ve Jeep® markalarına hizmet etmektedir.

Alfa Romeo-Jeep® bayileri, işlerinde sektör ortalamasının üzerinde tecrübeye sahip, uzun yıllardır bu markalara yatırım yapmış bayilerden oluşmaktadır. Bayiler ve servisler; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Gaziantep, Tekirdağ ve Trabzon illerinde hizmet vermektedir. Alfa Romeo-Jeep® bayi teşkilatında toplam 335 kişi çalışmaktadır.