Fiat Egea, etkileyici tasarımı, konforu, ekonomik satın alma ve işletme maliyetleri ile 2016 yılında Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili olmuştur.

FIAT

Egea

Üretimine 28 Eylül 2015'te başlanan Fiat Egea Sedan, aynı yıl Kasım ayında ilk kez Türkiye yollarına çıkmıştır. Otomobilin mühendislik çalışması ise FCA iş birliği ile Tofaş Ar-Ge Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir. Fiat Egea, global binek otomobiller içerisinde hem üretiminin hem de Ar-Ge çalışmalarının Türkiye'de yapıldığı ilk model unvanını elde etmiştir.

Bursa Fabrikası'ndan dünyaya ihraç edilen Fiat Egea, Avrupa'nın en iyilerinin ödüllendirildiği, yılın en iyi otomobilini belirleyen AutoBest 2016'nın da sahibi olmuştur. Sedan, Hatchback ve Station Wagon gövde tipleri ile geniş bir gama sahip olan Fiat Egea, etkileyici tasarımı, konforu, ekonomik satın alma ve işletme maliyetleri sayesinde kısa süre içerisinde 2016 yılında Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili olmuştur.

Linea

Fiat Linea'nın üretimi, 2007 yılında Tofaş Fabrikası'nda başlamıştır. 2012 yılında yenilenen ve 2015 yılında Türkiye'de en çok tercih edilen otomobil olan Fiat Linea, konforlu donanım seçenekleri, verimlilik ve ekonomi odaklı motor gamı ve de yüksek kullanışlılığı ile işletmelerin ve ailelerin tercihi olmaya devam etmektedir.

500

Geçmişten aldığı genetik kodlarını, yeni tasarım akımlarıyla birleştiren Fiat 500, oldukça geniş bir genç müşteri kitlesinin beğenisini kazanmıştır. Birçok farklı tasarım detayıyla kişiselleştirilebilmeye imkân tanıyan Fiat 500'ün üstü açılabilir versiyonu olan Fiat 500C, elektrikli açılan şık tavanıyla kendi sınıfında Türkiye'de satılan tek "convertible" otomobil olma özelliğini taşımaktadır. 2008 yılında dünyada "Yılın Otomobili" seçilen Fiat 500, 2015 yılında karakteri ve özgün tarzını koruyarak yenilenmiştir. Yeni nesli ile teknoloji, kişiselleştirme ve konfor özellikleri geliştirilen otomobil, benzersiz tarzı ve istikrarlı satış performansı ile otomotiv sektöründeki özel konumunu sürdürmektedir.

500L

Tarzıyla fark yaratmak isteyen aileleri hedefleyerek 2013 yılının Mayıs ayı itibarıyla satışa sunulan 500L, kısa süre içerisinde %80'e yakın pay elde ederek segmentinin lideri olmayı başarmıştır. Farklılığı ve özgürlüğü hissetmek isteyenlerin tercihi olan Fiat 500L; geniş yaşam alanı, fonksiyonelliği, çekici tasarımı ve sürüş özellikleriyle "çok amaçlı aile otomobili" ve "crossover" karakterlerini tek bir modelde birleştirmektedir.

500X

500 Ailesi'nin son üyesi olan Fiat 500X, 2015 yılının Mart ayında satışa sunulmuştur. 500X, Fiat'ın sahip olduğu ürün geliştirme yetkinliği ve üretim kalite standartlarını en iyi şekilde yansıtan modellerden biri olarak dikkat çekmektedir. Fiat 500X, standartların ötesindeki kalite düzeyi, teknik altyapısı, teknolojisi, aktif/pasif güvenlik özellikleri ve konfor donanımları ile crossover segmentinin en iddialı modelleri arasındadır.

Punto

Fiat Punto, Türkiye'de rekabetin en yoğun olduğu küçük "hatchback" segmentinin öncülerindendir. Çekici tasarımını ideal donanım özellikleri ve ekonomik motorları ile birleştiren Punto, özellikle gençlerin ve genç ailelerin tercihi olmayı sürdürmektedir.

Panda

Panda, Fiat'ın A segmentinde yer alan ve 2004 yılından bu yana Türkiye'de satışta olan modelidir. Otomobil, sınıfına kıyasla büyük boyutları, 5 kapılı gövde yapısı ve fonksiyonelliği ile oldukça yüksek oranda beğeni kazanmıştır. 4x4 çekiş sistemi ile sınıfında tek olan Panda, şehir içinde olduğu kadar arazide de yeteneklerini ortaya koymaktadır.

Doblò, Amerika'da 2016 yılının ardından 2017'de de yılın "Yeşil Ticari Aracı" seçilerek bu ödülü üst üste kazanan ilk araç olmuştur.

Doblò

2000 yılından bu yana üretimi devam eden Doblò, 2015 yılının Ocak ayında, yeni nesil tasarımı ve donanımıyla Türkiye pazarında yerini almıştır. Doblò, sürekli gelişen dayanıklılığı, performansı ve kullanışlılığının yanında, farklı gövde seçeneklerinde bir ton taşıma kapasitesi ve 5,4 metreküpe varan yükleme hacmi de sunmaktadır. Doblò; geniş iç mekânı ve ekonomik motor seçenekleriyle geniş ailelerin ve ticaretle uğraşanların tercihi olmayı sürdürmektedir. Türkiye ve Avrupa pazarında ticari hayatın önemli bir oyuncusu olan Doblò, 2015 Mart ayında, RAM markası altında ve ProMaster City adıyla Amerika pazarında da satılmaya başlamıştır. Doblo bu ismi ile Amerika'da 2016 yılının ardından 2017 yılının da "Yeşil Ticari Aracı" seçilerek aynı zamanda bir ilke imza atıp bu ödülü üst üste kazanan ilk araç olma başarısını göstermiştir.

Fiorino

Fiorino, Tofaş'ın Minicargo projesinin bir ürünüdür. Tofaş tarihindeki kilometre taşlarından biri olan Minicargo Projesi'nde bir milyonuncu araç 2016 yılı içerisinde üretimden çıkmıştır. Yarattığı sınıfla yeni bir anlayışın da öncüsü ve lideri olan ve Türkiye'deki hafif ticari araç pazarının en çok satan araçları arasında yer alan Fiorino, Nisan 2016'da yenilenmiştir. Yenilenen Fiorino ile birlikte donanımlara eklenilen hız sabitleme, ısıtmalı koltuk gibi konfor sağlayan donanımlar premio aracı daha kullanışlı ve tercih edilir hale getirmiştir. Fiorino tasarımıyla ve kullanışlılığıyla ailelerin, sunduğu ekonomik kullanım avantajı ve pratik çözümleriyle de işletme sahiplerinin tercihi olmaya devam etmektedir.

Pratico

Fiat ticari araç ailesinin "açık kasa kamyonet" modeli olan Pratico, kompakt tasarımı ve manevra yeteneğiyle şehir içinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Pratico, yakıt tasarrufu, yüksek taşıma kapasitesi, güvenliği ve konforuyla da sınıfının standartlarını belirlemektedir. Doblò ile aynı altyapıyı paylaşan Pratico'nun yeni nesli, yerli kasa özelliği ve geniş kullanım alanı ile diğer araç modelleri arasında ayrı bir tarafta yer almakta ve bir tona varan taşıma kapasitesi ile de şehir hayatına büyük bir uyum sağlamaktadır.

Ducato

İlk modelinin üretilmesinden bu yana geçen 35 yılda sürekli yenilenen ve sınıfında büyük bir başarıyla ilk sıraya yerleşen Ducato, bugün iş dünyasının ihtiyaçlarını yenilikçi çözümleri ile karşılamaktadır. Önden çekiş, motor gücü ve geniş yükleme alanı ile yüksek kapasiteli kamyonet pazarında devrim yaratan Ducato, 1981'de ticari araç pazarına yeni bir soluk getirmiş ve çıkan her modeli ile bu değişim rüzgarına yeni bir renk katmıştır. Günümüzde halen çok yönlülüğü, motor gücü ve düşük işletme maliyetleri ile Avrupa'nın en popüler modellerinden biri olan Ducato, dünyada 80'den fazla ülkede yer alması ile global bir misyona sahiptir. Türkiye'de de sınıfının en çok satan ithal modeli olma unvanını elden bırakmayan Ducato, Van, Kamyonet, Minibüs ve Otobüs versiyonlarıyla farklı müşteri kitlelerinin farklı ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Van versiyonu, geniş yan ve arka kapılar sayesinde kolay yükleme sağlarken, Ducato Kamyonet kişiye özel nakliye taleplerini karşılamaktadır. Dört farklı boy kasaya ve üç kişiden yedi kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip olan Ducato Kamyonet, geniş ürün yelpazesiyle birçok farklı üst yapıma ve dönüşüme de imkân vermektedir. Ducato minibüs ve otobüs versiyonları ise öğrenci servisi, personel servisi ve diğer yolcu taşımacılığında çok yönlü çözümler sunmaktadır.

Fullback

Fullback, Fiat ticari araçlar ailesinin en yeni üyesi olarak Haziran 2016 itibarıyla çift kabinli gövde tipiyle Türkiye'de satışa sunulmaya başlanmıştır. 150 HP ve 180 HP'lik iki versiyonu bulunan Fiat Fullback, 2.4 litrelik silindir hacimli turbo dizel motor seçenekleriyle tercih edilmektedir. Profesyonel iş hayatında tüm ihtiyaçları karşılayabilme özelliğiyle "tam bir pick-up" olan Fullback, aynı zamanda gündelik hayatın gerekliliklerine de tam olarak sahiptir.

ALFA ROMEO

Giulietta

Alfa Romeo'nun 1954 yılında tanıttığı efsane modeli Giulietta'nın üretimi 11 yıl boyunca sürdürüldükten sonra, 2010 yılında yenilenerek tekrar piyasaya sunulmuştur. Alfa Romeo'nun kompakt hatchback sınıfındaki temsilcisi olan araç, çekici tasarımı, güçlü benzinli ve dizel motorları, sürüş kalitesi ve konforlu iç mekânı ile stil sahibi kullanıcıların tercihi olmaktadır.

Mito

Alfa Romeo'nun küçük sınıftaki temsilcisi Mito, sportif iç ve dış tasarımı, güçlü motorları ve kalitesiyle genç sürücülerin ilgisini çeken bir otomobil olmaya devam etmektedir. 2013'ün ikinci yarısında makyajlanan Mito'da sunulan Q2 elektronik diferansiyel kilidi ve otomobilin üç farklı (Dynamic, Normal, All wheater) sürüş modunda kullanılmasına olanak sağlayan sistem, aracın fark yaratan özellikleridir.

Yeni Jeep® Cherokee, efsanevi Jeep® markasının DNA'sıyla SUV pazarında başarıyla yerini almıştır.

JEEP®

Yeni Cherokee

2014 yılında Türkiye pazarına sunulan Yeni Jeep® Cherokee, tamamen yenilenen sıra dışı tasarımı, yakıt ekonomisi sağlayan üstün performanslı ve çevreci 2.0 litre 170 HP'lik dizel motoru, sınıfındaki ilk dokuz ileri otomatik şanzımanı ile rakiplerinden ayrışmaktadır. Aracın üstün yol tutuşu, 4x4 sınıfının en iyisi olma özelliği, 70'ten fazla güvenlik donanımı öğesi ve birinci sınıf özel teknolojisi, fark yaratan başlıca nitelikleridir. Verimli bir performans göstermesi için mükemmel bir şekilde boyutlandırılan Yeni Jeep® Cherokee, efsanevi Jeep® markasının DNA'sıyla SUV pazarında başarıyla yerini almıştır.

Wrangler

Jeep® markasının ikonik off road modeli olan Wrangler, 70 yıllık bir geçmişe sahiptir. Araç; yerden yükseklik, engele yaklaşma ve çıkış açıları, dönüş çapı ve dingil mesafesi gibi kriterlerde sınıfının en iyisi olarak kabul edilmektedir. Wrangler ayrıca 76 cm derinliğe kadar sınıfındaki en güvenli, en derin sudan geçme kapasitesine sahip araç olmuştur.

Grand Cherokee

Jeep® markasının büyük SUV'u, efsane dört çeker modeli Grand Cherokee, 2013 yılında yenilenmiştir. 3.0 litre dizel motoru ve iki donanım seçeneğiyle tüketicilerin beğenisine sunulan Grand Cherokee, Quadra-Lift™ ve Selec-Terrain™ teknolojileri ile yüksek bir arazi performansı sağlamaktadır. Araç, sürüş konforu, üstün teknolojik özellikleri ve lüks iç mekân tasarımı ile de dikkat çekmektedir. Grand Cherokee'nin 782 litrelik bagaj hacmi (arka koltuklar katlandığında 1.554 litre), hem yük hem de yolcular için oldukça geniş alan sunmaktadır.

Yeni Renegade, enerjik ve sağlam tasarımı, yenilikçi teknolojik özellikleri ve eğlence sistemiyle fark yaratmaktadır.

Renegade

Hızla büyüyen bir dünya markası olan Jeep® için Amerika'da tasarlanan ve İtalya'da üretilen Renegade, Jeep® Ailesi'nin en yeni ve en küçük üyesidir. Jeep® Renegade 2014 yılında Türkiye pazarına sunulmuştur. 2015 yılında ürün gamına katılan 1.4 litre, 140 HP benzinli ve otomatik vites versiyonu ile birlikte 1.6 litre 120 HP dizel motor düz vites seçeneklerine ve 70'in üzerinde gelişmiş güvenlik özelliğine sahip olan Renegade, geleneksel Jeep® markası ile yenilikçi tasarım anlayışını bir araya getirmektedir. Renegade'in güçlü ve agresif dış görünümü, yüksek kaliteli malzeme kullanımı, ilham verici renk seçenekleri, tamamen yenilenen iç mekânı, geçmişin efsanevi 1941 Willys MB'ye dayandırılmıştır. Yeni Renegade, enerjik ve sağlam tasarımı, yenilikçi teknolojik özellikleri ve eğlence sistemiyle fark yaratmaktadır.

LANCIA

FCA stratejileri doğrultusunda Lancia markası sadece İtalya pazarında Ypsilon modeli ile hayatına devam edecektir. Bu kararla birlikte, 2015 yılında Türkiye pazarında da Lancia markasının satışına son verilmiş olup, satış sonrası servis hizmetleri sürdürülmektedir.