Tofaş, art arda ikinci kez Türkiye otomotiv sektörünün "En başarılı Ar-Ge Merkezi" seçildi.

Otomotiv sektörünün "En Başarılı Ar-Ge Merkezi"

Tofaş Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından art arda ikinci kez Türkiye otomotiv sektörünün "En başarılı Ar-Ge merkezi" seçildi.

BUSİAD'dan Doğan Ersöz ödülü

Tofaş; Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (BUSİAD) düzenlendiği "Doğan Ersöz Ödülü ve Başarı Ödülleri"nde, Özel Başarı Ödülü'ne layık görüldü.

Bursa'nın en büyük firması Tofaş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından firmaların 2015 yılı verilerine dayandırılarak hazırlanan "Bursa İlk 250 Büyük Firma Araştırması"nda Tofaş ilk sırada yer aldı.

Autobest ödülü Milano'da alındı

2016'da "Yılın En İyi Otomobili-AutoBest 2016" seçilen Egea'nın ödülü, İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen özel bir törenle alındı. Ayrıca fabrikada düzenlenen törenle Jüri Başkanı Dan Vardie tarafından çalışanlara teslim edildi.

BTSO'dan Tofaş'a inovasyon ve ihracat ödülleri

Tofaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'nde otomotiv ana sanayinde "Sektör Lideri" seçilirken, "İnovasyon" kategorisinde birincilik, "İhracat" kategorisinde de ikincilik ödülüne layık görüldü.

İş sağlığı ve güvenliğinde MESS Altın Eldiven'den iki ödül

Tofaş'ın iş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarılı uygulamaları, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası tarafından düzenlenen Altın Eldiven Töreni'nde 500'den fazla çalışanın istihdam edildiği işyeri kategorisinde birincilikle ödüllendirildi. Tofaş çalışanlarının İSG önerisi de Altın Öneri Ödülü almaya hak kazandı.

Türkiye'nin Ar-Ge yatırım lideri Tofaş

Tofaş, Avrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi'nin 2016 Ar-Ge yatırımları Skor Listesi'nde Türkiye'den ilk sırada yer aldı. Tofaş listeye 182,5 milyon Euro'luk yatırımla 547. sıradan girerek, bu yıl 27 basamak yükseldi.

Avrupa Birliği Çevre Ödülü

Güneş Enerjisinin Üretim Süreçlerinde Doğrudan Kullanımı Projesi, AB Çevre Ödülleri Türkiye Programı kapsamında, süreç kategorisinde finalist ödülüne layık görüldü. Tofaş, dünyada otomotiv sektöründe proses havasını direkt olarak güneş enerjisiyle ısıtarak sağlayan ilk fabrika oldu.

Tofaş, dünyanın en temiz 200 şirketi arasında

Tofaş, temiz enerji ve teknoloji alanında faaliyet gösteren en büyük 200 şirketi listeleyen Temiz200 listesinde tek yerli şirket olarak 88'inci sırada yer aldı.

Türkiye İklim Liderleri ödülü

CDP İklim Değişikliği Programı'nın 2016 Türkiye Raporu kapsamındaki 50 şirket arasında tek otomotiv üreticisi olarak yer alan Tofaş, "CDP Türkiye İklim Liderleri" ödülünü alan yedi firmadan biri oldu.

Tofaş Atık Yönetimi'ne sürdürülebilir iş ödülü

"Sürdürülebilir Atık Yönetimi için 5R" projesi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen "2016 Sürdürülebilir İş Ödülleri" kapsamında "Atık Yönetimi" kategorisinde ödül aldı.

"Yılın Yeşil Aracı" bu yıl da Ram Promaster City

Fiat Doblò, Green Car Journal tarafından ikinci kez "Yılın En Yeşil Ticari Aracı" seçildi. 2015 yılında da aynı ödüle layık görülen ProMaster City, bu ödülü üst üste alan ilk araç oldu.

ÇEVKO'dan Yeşil Nokta Sanayi Ödülü

Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı tarafından verilen "Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri" kapsamında "Sürdürülebilir Atık Yönetimi ve 5R" projesi ödüle layık görüldü.

Patent liginde dördüncülük

Beşincisi düzenlenen Türk Patent Ödülleri töreninde Tofaş Patent Ligi dördüncüsü oldu.

Gladyatörlerde üç ödül

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin düzenlediği, ODD Satış ve İletişim Ödülleri'nde "Yılın En Çok Satılan Otomobil Modeli" Fiat Linea olurken, Jeep®'in "Jeep® Renegade'in Ayak İzleri" Yılın Outdoor Uygulaması seçildi. Fiat Egea Lansmanı ise Yılın Jüri Özel Ödülü'nü aldı.

Effie Ödülü

Effie Reklam Etkinliği Yarışması'nda Tofaş, iki altın ve bir bronz Effie'ye layık görüldü. Otomotiv ve Yeni Doğanlar ve Lansman kategorilerinde Egea, iki altın Effie ile ödüllendirildi. Fiorino FL reklam kampanyasıyla otomotiv sektöründe Bronz Effie kazandı.

Fiat ve Jeep® kampanyalarına Kristal Elma

Fiat, Kristal Elma ödül töreninde, Fiat Egea lansman iletişimi, "Ezber bozan babalar günü" videosu ve Star Wars sponsorluğu kapsamında yaptığı dijital proje ile altı ödül kazandı. Jeep®, "AVM'den Kaçış" çalışmasıyla Açıkhava ve Basın kategorisinde iki Gümüş Kristal Elma'nın sahibi oldu.